A331J15C0GK5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A331J15C0GK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Through Hole
Series :
A
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Style :
Straight
Multilayer :
yes
HTS Code :
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
330pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
3.8mm
Published :
Diameter :
2.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Package / Case :
Axial
Datasheets
A331J15C0GK5UAA
Vishay A331J15C0GK5UAA
A 330pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial