A273K20X7RK5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A273K20X7RK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 200V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Diameter :
3mm
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Series :
A
Length :
5mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
200V
Published :
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
Capacitance :
0.027μF