A222M15X7RF5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A222M15X7RF5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Lead Style :
Straight
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
3.8mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Tolerance :
±20%
Series :
A
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Axial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Packing Method :
TR
Capacitance :
2200pF
Datasheets
A222M15X7RF5TAA
Vishay A222M15X7RF5TAA
A 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial