A221M15X7RK5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A221M15X7RK5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
220pF
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
200V
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Series :
A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
3.8mm
Diameter :
2.5mm
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%
Multilayer :
yes
Datasheets
A221M15X7RK5TAA
Vishay A221M15X7RK5TAA
A 220pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial