A183M15X7RF5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A183M15X7RF5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
A
Published :
Capacitance :
0.018μF
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Diameter :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
3.8mm
Temperature Coefficient :
X7R
Radiation Hardening :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Datasheets
A183M15X7RF5UAA
Vishay A183M15X7RF5UAA
A 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial