A182K15X7RK5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A182K15X7RK5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
yes
Capacitance :
1800pF
Package / Case :
Axial
Series :
A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
200V
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±10%
Length :
3.8mm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
2.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
A182K15X7RK5TAA
Vishay A182K15X7RK5TAA
A 1800pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial