A180K15C0GH5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A180K15C0GH5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
18pF
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Multilayer :
yes
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Diameter :
2.5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
A
Length :
3.8mm
Datasheets
A180K15C0GH5UAA
Vishay A180K15C0GH5UAA
A 18pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial