A151M15X7RF5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A151M15X7RF5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 50V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
3.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Voltage - Rated :
50V
HTS Code :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
2.5mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Series :
A
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm