A103Z15Y5VF5TAA
Mfr.Part #
A103Z15Y5VF5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
-20% +80%
Min Operating Temperature :
-30°C
Lead Style :
Straight
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Length :
3.81mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10000pF
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Axial
Package / Case :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
Y5V F
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
Y5V
Datasheets
A103Z15Y5VF5TAA
Vishay A103Z15Y5VF5TAA
A 10000pF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -30°C~85°C Through Hole Axial