A102M15X7RK5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A102M15X7RK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
3.8mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Straight
Capacitance :
1000pF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Series :
A
Temperature Coefficient :
X7R
Multilayer :
yes
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Diameter :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C