A102K15X7RK5UAA
Mfr.Part #
A102K15X7RK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Axial
HTS Code :
Length :
3.8mm
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
1000pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
200V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Surface Mount :
No
Lead Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Tolerance :
±10%
Diameter :
2.5mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
A
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
A102K15X7RK5UAA
Vishay A102K15X7RK5UAA
A 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial