A101J15C0GK5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A101J15C0GK5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric :
C0G
Length :
3.8mm
Capacitance :
100pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
A
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
Lead Style :
Straight
Diameter :
2.5mm
Number of Terminations :
2
Published :
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Datasheets
A101J15C0GK5UAA
Vishay A101J15C0GK5UAA
A 100pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial