A-TB762-HA03H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB762-HA03H
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 3P SIDE ENT 7.62MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Positions Per Level :
3
Wire Termination :
Screwless
Mounting Type :
Through Hole
Plating :
Steel
Housing Material :
Thermoplastic
Color :
Green
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Current :
10A
Number of Levels :
1
Packaging :
Bulk
Contact Material - Plating :
Brass
Published :
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Mount :
Through Hole
Series :
A-TB762
Factory Lead Time :
23 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Wire Gauge :
14-24 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
300V
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Pitch :
0.300 7.62mm
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Datasheets
A-TB762-HA03H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB762-HA03H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, A-TB762-HA03H pinout, A-TB762-HA03H datasheet PDF, A-TB762-HA03H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB762-HA03H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.300 7.62mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB762