A-TB750-VJ24V
Mfr.Part #
A-TB750-VJ24V
Description
TERM BLK 24POS TOP ENT 7.5MM PCB
Wire to Board
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Feature :
Interlocking (Side)
Current :
20A
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Voltage :
300V
Mating Orientation :
Vertical with Board
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Published :
Pitch :
0.295 7.50mm
Termination :
Screw
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Positions Per Level :
24
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Screw Thread :
M3
Plating :
Brass, Steel
Wire Gauge (Max) :
30 AWG
Wire Gauge :
12-30 AWG
Datasheets
A-TB750-VJ24V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VJ24V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB750-VJ24V pinout, A-TB750-VJ24V datasheet PDF, A-TB750-VJ24V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VJ24V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG A-TB750