A-TB750-VI22H
Mfr.Part #
A-TB750-VI22H
Description
TERM BLK 22P SIDE ENT 7.5MM PCB
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Voltage :
300V
Factory Lead Time :
23 Weeks
Screw Thread :
M3
Contact Material - Plating :
Brass
Current :
16A
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Feature :
Interlocking (Side)
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Published :
Plating :
Steel
Wire Gauge :
12-28 AWG
Green
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Screw
Positions Per Level :
22
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Pitch :
0.295 7.50mm
Datasheets
A-TB750-VI22H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI22H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB750-VI22H pinout, A-TB750-VI22H datasheet PDF, A-TB750-VI22H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI22H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB750