A-TB750-VI21H
Mfr.Part #
A-TB750-VI21H
Description
TERM BLK 21P SIDE ENT 7.5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Voltage :
300V
Termination :
Screw
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Plating :
Steel
Color :
Green
Screw Thread :
M3
Contact Material - Plating :
Brass
Mount :
Through Hole
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Housing Material :
Thermoplastic
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
23 Weeks
Series :
A-TB750
Pitch :
0.295 7.50mm
Current :
16A
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Gauge :
12-28 AWG
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Positions Per Level :
21
Datasheets
A-TB750-VI21H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI21H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-30°C~105°C, A-TB750-VI21H pinout, A-TB750-VI21H datasheet PDF, A-TB750-VI21H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI21H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB750