A-TB750-VI20V
Mfr.Part #
A-TB750-VI20V
Description
TERM BLK 20POS TOP ENT 7.5MM PCB
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Positions Per Level :
20
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.295 7.50mm
Screw Thread :
M3
Plating :
Brass, Steel
Wire Gauge :
12-28 AWG
Voltage :
300V
Series :
A-TB750
Termination :
Screw
Current :
16A
Feature :
Interlocking (Side)
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Datasheets
A-TB750-VI20V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI20V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB750-VI20V pinout, A-TB750-VI20V datasheet PDF, A-TB750-VI20V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI20V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB750