A-TB750-VI11V
Mfr.Part #
A-TB750-VI11V
Description
TERM BLK 11POS TOP ENT 7.5MM PCB
Pitch :
0.295 7.50mm
Published :
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Gauge :
12-28 AWG
Positions Per Level :
11
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Screw Thread :
M3
Feature :
Interlocking (Side)
Current :
16A
Pbfree Code :
yes
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Mating Orientation :
Vertical with Board
Plating :
Brass, Steel
Green
Termination :
Screw
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Voltage :
300V
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Datasheets
A-TB750-VI11V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI11V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB750-VI11V pinout, A-TB750-VI11V datasheet PDF, A-TB750-VI11V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-VI11V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB750