A-TB750-TI07
Mfr.Part #
A-TB750-TI07
Description
TERM BLK 7POS SIDE ENT 7.5MM PCB
Pitch :
0.295 7.50mm
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pbfree Code :
yes
Screw Thread :
M2.5
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Voltage :
300V
Current :
10A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Thermoplastic
Termination :
Screw
Plating :
Brass, Steel
Wire Gauge :
12-22 AWG
Published :
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Positions Per Level :
7
Feature :
Interlocking (Side)
Datasheets
A-TB750-TI07
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-TI07 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB750-TI07 pinout, A-TB750-TI07 datasheet PDF, A-TB750-TI07 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-TI07 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-22 AWG A-TB750