A-TB750-HA12V
Mfr.Part #
A-TB750-HA12V
Description
TERM BLK 12POS TOP ENT 7.5MM PCB
Mating Orientation :
Vertical with Board
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Pitch :
0.295 7.50mm
Mount :
Through Hole
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Termination :
Screwless
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Current :
10A
Voltage :
300V
Wire Gauge :
14-24 AWG
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Positions Per Level :
12
Pbfree Code :
yes
Plating :
Steel
Datasheets
A-TB750-HA12V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-HA12V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, A-TB750-HA12V pinout, A-TB750-HA12V datasheet PDF, A-TB750-HA12V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-HA12V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB750