A-TB750-HA07H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB750-HA07H
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 7POS SIDE ENT 7.5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Levels :
1
Mount :
Through Hole
Wire Gauge :
14-24 AWG
Positions Per Level :
7
Plating :
Steel
Mounting Type :
Through Hole
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Wire Termination :
Screwless
Factory Lead Time :
23 Weeks
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Published :
Color :
Green
Pitch :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Packaging :
Bulk
Series :
A-TB750
Current :
10A
Voltage :
300V
Housing Material :
Thermoplastic
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Contact Material - Plating :
Brass
Pbfree Code :
yes
Datasheets
A-TB750-HA07H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-HA07H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, A-TB750-HA07H pinout, A-TB750-HA07H datasheet PDF, A-TB750-HA07H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB750-HA07H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB750