A-TB508-HA23V
Mfr.Part #
A-TB508-HA23V
Description
TERM BLK 23P TOP ENT 5.08MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Positions Per Level :
23
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Wire Termination :
Screwless
Published :
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Contact Material - Plating :
Brass
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Current :
10A
Series :
A-TB508
Bulk
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.200 5.08mm
Voltage :
300V
Wire Gauge :
14-24 AWG
Datasheets
A-TB508-HA23V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA23V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB508-HA23V pinout, A-TB508-HA23V datasheet PDF, A-TB508-HA23V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA23V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508