A-TB508-HA23H
Mfr.Part #
A-TB508-HA23H
Description
TERM BLK 23P SIDE ENT 5.08MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Pitch :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Levels :
1
Contact Material - Plating :
Brass
Voltage :
300V
Bulk
Positions Per Level :
23
Series :
A-TB508
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Green
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
23 Weeks
Wire Termination :
Screwless
Current :
10A
Published :
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Wire Gauge :
14-24 AWG
Datasheets
A-TB508-HA23H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA23H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, A-TB508-HA23H pinout, A-TB508-HA23H datasheet PDF, A-TB508-HA23H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA23H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508