A-TB508-HA22V
Mfr.Part #
A-TB508-HA22V
Description
TERM BLK 22P TOP ENT 5.08MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Series :
A-TB508
Pitch :
0.200 5.08mm
Positions Per Level :
22
Published :
Contact Material - Plating :
Bulk
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Wire Termination :
Screwless
Voltage :
300V
Wire Gauge :
14-24 AWG
Mount :
Through Hole
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Green
Mating Orientation :
Vertical with Board
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Current :
10A
Datasheets
A-TB508-HA22V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA22V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB508-HA22V pinout, A-TB508-HA22V datasheet PDF, A-TB508-HA22V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA22V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508