A-TB508-HA09V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB508-HA09V
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 9POS TOP ENT 5.08MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Housing Material :
Thermoplastic
Contact Material - Plating :
Brass
Positions Per Level :
9
Series :
A-TB508
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Mount :
Through Hole
Published :
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Current :
10A
Color :
Green
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Mating Orientation :
Vertical with Board
Packaging :
Bulk
Wire Termination :
Screwless
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Wire Gauge :
14-24 AWG
Pitch :
0.200 5.08mm
Factory Lead Time :
23 Weeks
Voltage :
300V
Datasheets
A-TB508-HA09V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA09V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB508-HA09V pinout, A-TB508-HA09V datasheet PDF, A-TB508-HA09V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA09V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508