A-TB508-HA06V
Mfr.Part #
A-TB508-HA06V
Description
TERM BLK 6POS TOP ENT 5.08MM PCB
Current :
10A
Positions Per Level :
6
Pitch :
0.200 5.08mm
Wire Termination :
Screwless
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
14-24 AWG
Series :
A-TB508
Mating Orientation :
Vertical with Board
Color :
Green
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Through Hole
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Voltage :
300V
Datasheets
A-TB508-HA06V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA06V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB508-HA06V pinout, A-TB508-HA06V datasheet PDF, A-TB508-HA06V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA06V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508