A-TB508-HA05H
Mfr.Part #
A-TB508-HA05H
Description
TERM BLK 5P SIDE ENT 5.08MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Color :
Green
Pbfree Code :
yes
Voltage :
300V
Through Hole
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Housing Material :
Thermoplastic
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Bulk
Wire Gauge :
14-24 AWG
Wire Termination :
Screwless
Pitch :
0.200 5.08mm
23 Weeks
Positions Per Level :
5
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Current :
10A
Series :
A-TB508
Datasheets
A-TB508-HA05H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA05H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB508-HA05H pinout, A-TB508-HA05H datasheet PDF, A-TB508-HA05H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA05H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508