A-TB508-HA04H
Mfr.Part #
A-TB508-HA04H
Description
TERM BLK 4P SIDE ENT 5.08MM PCB
Feature :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.200 5.08mm
Positions Per Level :
4
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Wire Gauge :
14-24 AWG
Wire Termination :
Screwless
Color :
Green
Voltage :
300V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Current :
10A
Series :
A-TB508
Mounting Type :
Through Hole
Contact Material - Plating :
Brass
Published :
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Wire Gauge (Max) :
24 AWG
Datasheets
A-TB508-HA04H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA04H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, A-TB508-HA04H pinout, A-TB508-HA04H datasheet PDF, A-TB508-HA04H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB508-HA04H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508