A-TB500-VY23
Mfr.Part #
A-TB500-VY23
Description
TERM BLOCK 23POS 45DEG 5MM PCB
Wire to Board
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Positions Per Level :
23
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
ROHS3 Compliant
Termination :
Screw
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.197 5.00mm
Current :
15A
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
23 Weeks
Plating :
Steel
Screw Thread :
M2.6
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Voltage :
300V
Color :
Black
Feature :
Interlocking (Side)
Series :
A-TB500
Published :
Wire Gauge :
14-22 AWG
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Datasheets
A-TB500-VY23
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY23 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB500-VY23 pinout, A-TB500-VY23 datasheet PDF, A-TB500-VY23 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY23 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 14-22 AWG A-TB500