A-TB500-VY20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-VY20
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLOCK 20POS 45DEG 5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Positions Per Level :
20
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Color :
Black
Screw Thread :
M2.6
Mounting Type :
Through Hole
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Voltage :
300V
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Plating :
Steel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Levels :
1
Current :
15A
Housing Material :
Thermoplastic
Termination :
Screw
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Gauge :
14-22 AWG
Published :
Series :
A-TB500
Factory Lead Time :
23 Weeks
Packaging :
Bulk
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Pitch :
0.197 5.00mm
Datasheets
A-TB500-VY20
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY20 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB500-VY20 pinout, A-TB500-VY20 datasheet PDF, A-TB500-VY20 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY20 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 14-22 AWG A-TB500