A-TB500-VY11
Mfr.Part #
A-TB500-VY11
Description
TERM BLOCK 11POS 45DEG 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Feature :
Interlocking (Side)
Current :
15A
Voltage :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Termination :
Screw
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Plating :
Steel
Wire Gauge :
14-22 AWG
Positions Per Level :
11
Color :
Black
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Screw Thread :
M2.6
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pitch :
0.197 5.00mm
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Housing Material :
Thermoplastic
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Series :
A-TB500
Datasheets
A-TB500-VY11
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY11 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-VY11 pinout, A-TB500-VY11 datasheet PDF, A-TB500-VY11 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY11 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 14-22 AWG A-TB500