A-TB500-VY10
Mfr.Part #
A-TB500-VY10
Description
TERM BLOCK 10POS 45DEG 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Voltage :
300V
Color :
Black
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Pitch :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Current :
15A
Published :
Positions Per Level :
10
Mount :
Through Hole
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Wire Gauge :
14-22 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Termination :
Screw
Screw Thread :
M2.6
Number of Levels :
1
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Plating :
Steel
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Interlocking (Side)
Series :
A-TB500
23 Weeks
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Datasheets
A-TB500-VY10
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY10 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-VY10 pinout, A-TB500-VY10 datasheet PDF, A-TB500-VY10 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY10 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 14-22 AWG A-TB500