A-TB500-VY05
Mfr.Part #
A-TB500-VY05
Description
TERM BLOCK 5POS 45DEG 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Plating :
Steel
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Thermoplastic
Positions Per Level :
5
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Current :
15A
Wire Gauge :
14-22 AWG
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Pitch :
0.197 5.00mm
Through Hole
Termination :
Screw
Factory Lead Time :
23 Weeks
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Series :
A-TB500
Screw Thread :
M2.6
Color :
Black
Published :
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Voltage :
300V
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Datasheets
A-TB500-VY05
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY05 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB500-VY05 pinout, A-TB500-VY05 datasheet PDF, A-TB500-VY05 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VY05 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 14-22 AWG A-TB500