A-TB500-VK22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-VK22
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLOCK HDR 22POS 45DEG 5MM
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Number of Positions :
22
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Tail Length :
0.161 4.10mm
Pitch :
0.197 5.00mm
Number of Levels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Housing Material :
Thermoplastic
Published :
Mount :
Through Hole
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Header Orientation :
45°
Current :
15A
Insulation Height :
0.571 14.50mm
Orientation :
45 Deg
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Termination Style :
Solder
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Color :
Green
Mounting Type :
Through Hole
Contact Material :
Brass
Voltage :
300V
Packaging :
Bulk
Datasheets
A-TB500-VK22
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK22 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~105°C, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, A-TB500-VK22 pinout, A-TB500-VK22 datasheet PDF, A-TB500-VK22 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK22 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass