A-TB500-VK21
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-VK21
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLOCK HDR 21POS 45DEG 5MM
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Solder
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mount :
Through Hole
Voltage :
300V
Contact Material :
Brass
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Pitch :
0.197 5.00mm
Orientation :
45 Deg
Mounting Type :
Through Hole
Current :
15A
Number of Levels :
1
Color :
Green
Contact Tail Length :
0.161 4.10mm
Header Orientation :
45°
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Published :
Packaging :
Bulk
Housing Material :
Thermoplastic
Insulation Height :
0.571 14.50mm
Number of Positions :
21
Datasheets
A-TB500-VK21
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK21 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), A-TB500-VK21 pinout, A-TB500-VK21 datasheet PDF, A-TB500-VK21 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK21 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass