A-TB500-VK19
Mfr.Part #
A-TB500-VK19
Description
TERM BLOCK HDR 19POS 45DEG 5MM
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Header Orientation :
45°
Thermoplastic
Termination Style :
Solder
Orientation :
45 Deg
Pitch :
0.197 5.00mm
Voltage :
300V
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
ROHS3 Compliant
Contact Tail Length :
0.161 4.10mm
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Contact Material :
Brass
Current :
15A
Insulation Height :
0.571 14.50mm
Number of Positions :
19
Datasheets
A-TB500-VK19
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK19 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Mounting Type:Through Hole, A-TB500-VK19 pinout, A-TB500-VK19 datasheet PDF, A-TB500-VK19 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK19 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass