A-TB500-VK17
Mfr.Part #
A-TB500-VK17
Description
TERM BLOCK HDR 17POS 45DEG 5MM
Insulation Height :
0.571 14.50mm
Contact Tail Length :
0.161 4.10mm
Number of Positions :
17
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Pitch :
0.197 5.00mm
Voltage :
300V
Current :
15A
Datasheets
A-TB500-VK17
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK17 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-30°C~105°C, Voltage:300V, A-TB500-VK17 pinout, A-TB500-VK17 datasheet PDF, A-TB500-VK17 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK17 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass