A-TB500-VK11
Mfr.Part #
A-TB500-VK11
Description
TERM BLOCK HDR 11POS 45DEG 5MM
Voltage :
300V
Number of Positions :
11
Pitch :
0.197 5.00mm
Contact Tail Length :
0.161 4.10mm
Current :
15A
Insulation Height :
0.571 14.50mm
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Datasheets
A-TB500-VK11
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK11 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-30°C~105°C, A-TB500-VK11 pinout, A-TB500-VK11 datasheet PDF, A-TB500-VK11 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK11 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass