A-TB500-VK06
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-VK06
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLOCK HDR 6POS 45DEG 5MM
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Headers, Plugs and Sockets
Color :
Green
Housing Material :
Thermoplastic
Termination Style :
Solder
Factory Lead Time :
23 Weeks
Pitch :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Published :
Orientation :
45 Deg
Voltage :
300V
Contact Tail Length :
0.161 4.10mm
Mount :
Through Hole
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Levels :
1
Contact Material :
Brass
Insulation Height :
0.571 14.50mm
Packaging :
Bulk
Header Orientation :
45°
Current :
15A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Datasheets
A-TB500-VK06
Introducing Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK06 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-30°C~105°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), A-TB500-VK06 pinout, A-TB500-VK06 datasheet PDF, A-TB500-VK06 amp .Beyond Headers, Plugs and Sockets ASSMANN WSW Components A-TB500-VK06 ,we also offer 1984028, TJ0211530000G, 1945151, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Brass