A-TB500-VJ19H
Mfr.Part #
A-TB500-VJ19H
Description
TERM BLK 19P SIDE ENTRY 5MM PCB
Plating :
Steel
Current :
20A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Voltage :
300V
Thermoplastic
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Gauge (Max) :
30 AWG
Positions Per Level :
19
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pitch :
0.197 5.00mm
Datasheets
A-TB500-VJ19H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ19H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, A-TB500-VJ19H pinout, A-TB500-VJ19H datasheet PDF, A-TB500-VJ19H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ19H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG A-TB500