A-TB500-VJ12V
Mfr.Part #
A-TB500-VJ12V
Description
TERM BLK 12POS TOP ENTRY 5MM PCB
Wire to Board
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Plating :
Brass, Steel
Pitch :
0.197 5.00mm
Voltage :
300V
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Positions Per Level :
12
Wire Gauge (Max) :
30 AWG
Mating Orientation :
Vertical with Board
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Current :
20A
Datasheets
A-TB500-VJ12V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ12V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB500-VJ12V pinout, A-TB500-VJ12V datasheet PDF, A-TB500-VJ12V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ12V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG A-TB500