A-TB500-VJ02V
Mfr.Part #
A-TB500-VJ02V
Description
TERM BLK 2POS TOP ENTRY 5MM PCB
M3
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Plating :
Brass, Steel
Positions Per Level :
2
Voltage :
300V
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Mating Orientation :
Vertical with Board
Wire Gauge (Max) :
30 AWG
Pitch :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Current :
20A
Wire Gauge :
12-30 AWG
Datasheets
A-TB500-VJ02V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ02V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-VJ02V pinout, A-TB500-VJ02V datasheet PDF, A-TB500-VJ02V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VJ02V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG A-TB500