A-TB500-VI24H
Mfr.Part #
A-TB500-VI24H
Description
TERM BLK 24P SIDE ENTRY 5MM PCB
Product Category :
Wire to Board
Wire Gauge :
12-28 AWG
Voltage :
300V
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pbfree Code :
yes
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
1 (Unlimited)
Screw Thread :
M3
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Series :
A-TB500
Feature :
Interlocking (Side)
Current :
16A
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Pitch :
0.197 5.00mm
Mount :
Through Hole
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Through Hole
Plating :
Steel
Positions Per Level :
24
Factory Lead Time :
23 Weeks
Contact Material - Plating :
Brass
Termination :
Screw
Datasheets
A-TB500-VI24H
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VI24H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-30°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-VI24H pinout, A-TB500-VI24H datasheet PDF, A-TB500-VI24H amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VI24H ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB500