A-TB500-VI14V
Mfr.Part #
A-TB500-VI14V
Description
TERM BLK 14POS TOP ENTRY 5MM PCB
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Positions Per Level :
14
Voltage :
300V
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Plating :
Brass, Steel
Mating Orientation :
Vertical with Board
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Pitch :
0.197 5.00mm
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Current :
16A
Datasheets
A-TB500-VI14V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VI14V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, A-TB500-VI14V pinout, A-TB500-VI14V datasheet PDF, A-TB500-VI14V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VI14V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB500