A-TB500-VI07V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-VI07V
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 7POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Current :
16A
Color :
Green
Wire Gauge (Max) :
28 AWG
Series :
A-TB500
Number of Levels :
1
Mating Orientation :
Vertical with Board
Packaging :
Bulk
Wire Gauge :
12-28 AWG
Plating :
Brass, Steel
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Screw Thread :
M3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Clamp Material - Plating :
Brass - Nickel Plated
Mounting Type :
Through Hole
Housing Material :
Thermoplastic
Positions Per Level :
7
Pitch :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Interlocking (Side)
Voltage :
300V
Termination :
Screw
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Mount :
Through Hole
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Datasheets
A-TB500-VI07V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VI07V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, A-TB500-VI07V pinout, A-TB500-VI07V datasheet PDF, A-TB500-VI07V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-VI07V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-28 AWG A-TB500