A-TB500-TR22V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A-TB500-TR22V
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Description
TERM BLK 22POS TOP ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Wire to Board
Termination :
Screw
Pitch :
0.197 5.00mm
Plating :
Steel
Published :
Mating Orientation :
Vertical with Board
Screw Thread :
M2.5
Series :
A-TB500
Housing Material :
Thermoplastic
Torque - Screw :
0.27 Nm (2.4 Lb-In)
Feature :
Interlocking (Side)
Wire Termination :
Screw - Pressure Clip
Packaging :
Bulk
Current :
20A
Mount :
Through Hole
Color :
Green
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Contact Material - Plating :
Brass
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Wire Gauge :
12-22 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Voltage :
300V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Positions Per Level :
22
Datasheets
A-TB500-TR22V
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TR22V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, A-TB500-TR22V pinout, A-TB500-TR22V datasheet PDF, A-TB500-TR22V amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TR22V ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Pressure Clip 1 Levels 12-22 AWG A-TB500