A-TB500-TQ03SB
Mfr.Part #
A-TB500-TQ03SB
Description
TERM BLOCK 3POS 45DEG 5MM PCB
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Steel - Zinc Plated
Pbfree Code :
yes
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Color :
Black
Voltage :
300V
Wire Gauge (Min) :
14 AWG
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Plating :
Steel
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Gauge :
14-22 AWG
Current :
15A
Pitch :
0.197 5.00mm
Screw Thread :
M3
Positions Per Level :
3
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
A-TB500-TQ03SB
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TQ03SB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB500-TQ03SB pinout, A-TB500-TQ03SB datasheet PDF, A-TB500-TQ03SB amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TQ03SB ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Black Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 14-22 AWG A-TB500