A-TB500-TO24
Mfr.Part #
A-TB500-TO24
Description
TERM BLK 24P SIDE ENTRY 5MM PCB
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Current :
10A
Positions Per Level :
24
Wire Gauge :
16-26 AWG
Voltage :
300V
Pitch :
0.197 5.00mm
Thermoplastic
Contact Material - Plating :
Brass
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Plating :
Steel
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Color :
Green
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Feature :
Interlocking (Side)
Datasheets
A-TB500-TO24
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TO24 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-30°C~105°C, A-TB500-TO24 pinout, A-TB500-TO24 datasheet PDF, A-TB500-TO24 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TO24 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-26 AWG A-TB500