A-TB500-TO17
Mfr.Part #
A-TB500-TO17
Description
TERM BLK 17P SIDE ENTRY 5MM PCB
Voltage :
300V
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Termination :
Screw - Rising Cage Clamp
Contact Material - Plating :
Brass
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Positions Per Level :
17
Operating Temperature :
-30°C~105°C
Bulk
Feature :
Interlocking (Side)
Plating :
Steel
Current :
10A
Color :
Green
Wire Gauge :
16-26 AWG
Wire Gauge (Min) :
16 AWG
Pitch :
0.197 5.00mm
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Datasheets
A-TB500-TO17
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TO17 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-30°C~105°C, A-TB500-TO17 pinout, A-TB500-TO17 datasheet PDF, A-TB500-TO17 amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TO17 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-26 AWG A-TB500