A-TB500-TL23SB
Mfr.Part #
A-TB500-TL23SB
Description
TERM BLK 23POS TOP ENTRY 5MM PCB
Pitch :
0.197 5.00mm
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Positions Per Level :
23
Mating Orientation :
Vertical with Board
Voltage :
300V
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Wire Gauge :
12-22 AWG
Color :
Gray
Clamp Material - Plating :
Phosphor Bronze
Current :
10A
Wire Gauge (Min) :
12 AWG
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Plating :
Bronze, Steel
Datasheets
A-TB500-TL23SB
Introducing Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TL23SB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~115°C, A-TB500-TL23SB pinout, A-TB500-TL23SB datasheet PDF, A-TB500-TL23SB amp .Beyond Wire to Board ASSMANN WSW Components A-TB500-TL23SB ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 12-22 AWG A-TB500